Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-02-25
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2017-09-17

Zapraszamy na:

Projekt Alaska

Miejsce
Tatry
Koszt imprezy:
710.00 PLN
Terminy:
2018-03-22 - 2018-03-25
wyslij zgłoszenie
Pozostałe informacje:

McKinley - najwyższa góra Ameryki Północnej 

McKinley to najwyższa góra Ameryki Północnej. I duża. Tak duża, że w pogodny dzień jest widoczna z odległości nawet 400km. Ale to też jedna z najzimniejszych i jedna z najbardziej sztormiastych gór na świecie. Nawet latem (optymalne miesiące to maj i czerwiec) tempertura może spaśc do -400C a wiatr w porywach może osiągnąć prędkość niemal 200 km/godz. Pomimo takiej sławy, każdego roku, ponad 1000 osób atakuje tą górę. W porównaniu z himalajskimi olbrzymami to zaledwie niski 6.tysięcznik ale względem otaczających go dolin występuje u jego stoków jedna z największych deniwelacji na świecie - ponad 5 kilometrów. To powoduje, że Mc Kinley jest tak wysoki! Ciśnienie na szczycie odpowiada ciśnieniu na wysokości 6900 m n.p.m. na terenach bliżej równika. Zdobyć tą górę drogą pierwszych zdobywców wcale nie jest łatwo.*

*Jako pierwsi zdobyli górę Bradford Washburn, William Hackett, Jim Gale, Henry Buchtel, John Amblet, Melvin Griffiths, Jerry More i Barry Bishop w dniach 10, 13 i 14 lipca 1951r. Drogę poprowadzono tzw. West Buttress, która do dzisiaj jest najpopularniejszą drogą prowadzącą na szczyt.

Nazwę Denali (Deenaalee) czyli Wielka Góra, nazwa która funkcjonuje też do dzisiaj, nadały górze  pierwsze plemiona osiadłe w dolinach. Nazwę McKinley zaproponował poszukiwacz złota William Dickey na cześć Williama McKinleya, kandydata na prezydenta po 1898r. Nazwa ta przyjęła się i jest powszechnie używana.  

To nie jest oferta wyjazdowa!

Proponujemy wam uczestnictwo w 3. dniowym kursie przygotowawczym. Adresujemy go do tych, którzy tą górę chcą zdobyć samodzielnie, w gronie przyjaciół. Powiemy wam jak się do takiej wyprawy przygotować, co zabrać, czego się wystrzegać, jak się z tą górą zmierzyć. Przy odrobinie determinacji, zapału, wiedzy, dacie sobie radę sami...

Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu oraz przewodnicy wysokogórscy i tatrzańscy 

 

Tomek Nodzyński, przewodnik tatrzański II kl; pracownik PIMiGW, ekspert w zakresie lawinoznawstwa

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Zajęcia praktyczne odbywają się w rejonie Morskiego Oka.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w sali schroniska "Morskie Oko". 

 Maksymalna liczba uczestników w grupie to 6 osób!

 Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi.

PROGRAM

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem jego ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Nie wydajemy żadnych świadectw. Robisz to dla siebie. Poprawiasz technikę, sprawność, uczysz się samodzielności w nietrudnym terenie wspinaczkowym w górach o charakterze wysokogórskim.

U stóp Mount Hunter

Nie wymagamy abyś miał doświadczenie wysokogórskie...ale jeżeli ukończyłeś kurs zimowej turystyki wysokogórskiej i sądzisz, że dasz sobie radę z węzłami ( w tym zaciskowymi), potrafisz poprawnie związać się liną do uprzęży, wiesz co wchodzi w skład sprzętu osobistego i potrafisz właściwie obsadzić go na uprzęży, poprawnie używasz przyrządu asekuracyjno-zjazdowego w zakresie asekuracji, zjazdu, hamowania i blokowania liny, sprawnie poruszasz się po linach poręczowych, właściwie zwijasz i przenosisz linę... a przede wszystkim, chodziłeś już w rakach i wiesz do czego służy czekan..., to fajnie.

Jeżeli masz jednak watpliwości, wybierz wcześniej zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - porządnie to wszystko usystematyzujemy!

UWAGA: Proponowany termin jest objęty rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK  "Morskie Oko".

Na West Buttress...

Warto wyposażyć się w  solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, mapa & kompas (w przypadku ich braku dostajecie od nas), krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

W programie zajęć jest przewidziany biwak więc należy zabrać z sobą śpiwór i podstawowy sprzęt kempingowy tj. palnik + kartusz, kubek, menażkę, łyżkę, nóż, widelec...

Przed szczytem

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Zapewniamy kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny, śruby do lodu... etc.), sprzęt biwakowy (namioty, karimaty), e-materiały szkoleniowe, pakiet ubezpieczeniowy (NNW i KL) na czas trwania kursu.

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Gdzie się spotykamy i jak się tam dostać?

Kurs rozpoczynamy w piatek rano ok. g. 9.00. Najlepiej jednak byłoby spotkać się w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę (przydział sprzętu, omówienie programu szkolenia, etc...).

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Schronisko Morskie OkoZ dworca PKS bądź z postoju obok możemy złapać A-bus do Polany Palenica (ok. 30-40 min.). Z Polany Palenica wędrujemy drogą jezdną wprost do schroniska Morskie Oko (~2 godz.).   

 

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter 

Program

 

Cena kursu (710 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t