Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-02-25
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2017-09-19

Zapraszamy na:

Kurs Tatrzańskiej Turystyki Narciarskiej dla Zaawansowanych

Miejsce
Tatry
Koszt imprezy:
510.00 PLN
Terminy:
2018-03-23 - 2018-03-25
wyslij zgłoszenie
2018-04-06 - 2018-04-08
wyslij zgłoszenie
Pozostałe informacje:

W dolinie Mięguszowieckiej

Zaawansowany Kurs Tatrzańskiej Turystyki Narciarskiej trwa trzy dni. Przynajmniej średnia umiejętność jazdy na nartach skiturowych w różnym terenie i śniegu to Twój atut.

Nie wymagamy abyś miał doświadczenie wysokogórskie. Jednak dobry stan zdrowia, dobra kondycja, doświadczenie w poruszaniu się po Tatrach w warunkach letnich i zimowych niezaprzeczalnie pomogą Ci w tym kursie.

Szlaki, na których zimą uprawiana jest turystyka narciarska nie są dodatkowo oznakowane ani zabezpieczone. Poruszanie sie po nich wymaga uwzględnienia zaleceń komunikatu lawinowego, a także umiejętności oceny zagrożenia lawinowego w terenie.  

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu, przewodnicy wysokogórscy i tatrzańscy  

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006Tomek Nodzyński, przewodnik tatrzański II kl; pracownik PIMiGW, ekspert w zakresie lawinoznawstwa

 

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 6 osób! 

Zajęcia praktyczne (ok. 20 godzin) odbywają się w dolinie Rybiego Potoku, w rejonie Morskiego Oka.

Zajęcia teoretyczne (ok. 11 godzin) mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w sali schroniska „Morskie Oko
”.

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi 

PROGRAM

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma na celu poprawę naszych umiejętności jazdy na nartach w terenie i uświadomienie z jakimi niebezpieczeństwami musimy się liczyć w górach o charakterze wysokogórskim i lodowcowym.

Oczekujemy od Ciebie przynajmniej średniej umiejętności jazdy na nartach w różnym terenie i śniegu oraz praktycznej umiejętności poruszania się na nartach skiturowych

UWAGA: Wszystkie terminy kursów Turystyki Wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Morskie Oko".

Trudność zjazdu w terenie w dużej mierze zależy od stromizny

Warto wyposażyć się w sprzęt własny czyli:

 • narty z wiązaniami do skituringu
  • foki
 • buty do skituringu
  • kijki teleskopowe z talerzykami "zimowymi"
 • noże (tzw. "harszle")
  • gogle + okulary lodowcowe
 • kompas + mapa (ew. dodatkowo GPS)
  • plecak 25, 30l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice narciarskie (conajmniej jedna para), czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Zapewniamy:

 • zestaw lawinowy ABC (detektor, sonda, łopata) 
  • e-materiały szkoleniowe
   • pakiet ubezpieczeniowy (NNW i KL) na czas trwania kursu.

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Uprawianie turystyki narciarskiej na szlakach położonych powyżej górnej granicy lasu może odbywać się z ewentualnym odstępstwem od ich przebiegu, ale jedynie w najbliższej odległości od trasy  

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać..."  

Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 8.00 w schronisku „Morskie Oko. WSchronisko górskie "Morskie Oko"  schronisku można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć. 

 

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Polany Palenica (ok. 30 min.). Stamtąd drogą jezdną wędrujemy wprost do schroniska - w zależności warunków od 1,5 do 2 godzin.

Do zobaczenia,

Program

 

 

 

 

  

Tomasz Nodzyński                                                  Krzysztof Treter 

 

Cena kursu (510 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1800 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t