Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2019-01-22
Wspinaczka górska
Wstecz


Dodano dnia:
2018-04-17

Wspinaczka skałkowa dla każdego

Dla jednych wspinaczka skałkowa to podróż na wierzchołek  skalnej turni w słoneczny dzień. Dla innych to intensywne fizyczne i psychiczne wyzwanie wymagające treningu, dyscypliny i wysiłku. Dla jednych wspinaczka to sens życia, dla wielu to czysta rekreacja lub zabawa w sport z grupą przyjaciół.

Wspinaczka może też być jednak wspaniałą lekcją zaufania do siebie, do partnera  jak i odpowiedzialności za kogoś. Nauka wspinania dla dzieci i młodzieży może być po prostu radosną zabawą, której przesłanie ma na celu właśnie zaufanie i odpowiedzialność.

Wspinaczka skalna ma miejsce na boulderach czyli na niewielkich formach skalnych, w kamieniołomach, na sztucznych ścianach i na nadmorskich klifach czy w dużych górskich ścianach. Wszystkie te miejsca i style, które uprawiamy są jednakowo ważne.

Przesłanie, które  jednak płynie z tych różnych form uprawiania wspinaczki skalnej jest jedno – przyjemność ze wspinania. I to zarówno dla tych, którzy dopiero co odkrywają tajniki tego rzemiosła jak i dla tych, którzy w niejednej skale zęby zjedli.

Nic jednak za darmo. Nie ma radości bez odrobiny wyrzeczenia. Ażeby stanąć na szczycie skały z uśmiechniętą buzią, trzeba się najpierw trochę napracować – i to nieważne czy stajemy przed „czwórką” czy przed „sześć-czwórką”. Obiecuję, że warto.

Licencjonowani instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu w naszej szkole są z pewnością godni polecenia.

Chcesz rozpocząć naukę wspinaczki?

Zapraszamy na:

kurs wspinaczki skalnej z górną asekuracją

kurs wspinaczki na sztucznej ścianie na drogach ubezpieczonych  

 

Wspinanie w skałkach jest już twoją pasją?

Zapraszamy do wzięcia udziału w:

kurs wspinaczki skalnej na drogach ubezpieczonych

podstawowy kurs wspinaczki skalnej

 kurs wspinaczki skalnej na Kalymnos 

kurs wspinaczki techniką hakową
Wstecz  AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t