Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-10-20
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-03-28

Zapraszamy na:

Letni Kurs Taternicki. Część I

Miejsce
Tatry Polskie, Słowackie
Koszt imprezy:
1470.00 PLN
Terminy:
2018-06-18 - 2018-06-24
zgłoszenia zamkniete
2018-07-02 - 2018-07-08
zgłoszenia zamkniete
2018-07-16 - 2018-07-22
zgłoszenia zamkniete
2018-07-30 - 2018-08-05
zgłoszenia zamkniete
2018-08-13 - 2018-08-19
zgłoszenia zamkniete
2018-08-27 - 2018-09-02
zgłoszenia zamkniete
2018-09-10 - 2018-09-16
zgłoszenia zamkniete
2018-09-24 - 2018-09-30
zgłoszenia zamkniete
2018-10-08 - 2018-10-14
zgłoszenia zamkniete
Pozostałe informacje:

Letni kurs taternicki trwa 14 dni. Ten typ szkolenia realizowany jest w dwóch etapach: wstępnym i zaawansowanym. Zaważyły dwa czynniki: po 1. coraz częściej mamy kłopot z zorganizowaniem ponad dwóch tygodni wolnego czasu pod rząd (często jest to urlop) i 2., bardziej ludzki, a mianowicie po tygodniu wytężonej pracy w górach pojawia się zmęczenie i znużenie... a więc przydałby się solidny rest przed częścią II kursu. Oczywiście, jeżeli czujemy się na siłach to do części II przystępujemy z marszu po części I, wstępnej.

 

Całość programu szkoleniowego lestniego kursu taternickiego powinna nas przygotować do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki w górach o charakterze wysokogórskim, nielodowcowych, w warunkach letnich. 


Nie wymagamy mega doświadczenie wysokogórskiego; wystarczy przyzwoity poziom sprawności fizycznej i zapał do górskich wspinaczek.

 

Wymagamy jednak abyś miał ukończony Podstawowy kurs wspinaczki skalnej.

 

Dobry osąd rodzi się z doświadczenia, ale doświadczenie zasadza się na złym osądzie

Po ukończeniu bloku I i bloku II letniego kursu taternickiego, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych wspinaczek latem w górach o charakterze wysokogórskim nielodowcowym. Zaświadczenie upoważnia do zimowego szkolenia wspinaczkowego w Tatrach.
 

Warunkiem zaliczenia kursu jest opanowanie wymienionych w programie umiejętności w zakresie topografii, nawigacji, technik asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywanie z dolną asekuracją dróg tatrzańskich o trudnościach, co najmniej III/IV w skali UIAA(1).


1Skala UIAA jest najbardziej uniwersalną klasyfikacją trudności o ogólnoświatowym zasięgu, przedstawianą w rzymskim zapisie liczbowym, np. III, IV z rozszerzeniem na "+" i "-", np. V+, -VII. Ustanowiona została przez powstałą w 1928 r. Międzynarodową Federację Towarzystw Alpinistycznych (Union Internationale des Associations d’Alpinisme).

 Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

 

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy
 Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IT/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

 

  

 

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 3 osoby!

Zajęcia praktyczne części I odbywają się w zachodniej i wschodniej części Doliny Gąsienicowej. Część II szkolenia jest realizowana w rejonie Morskiego Oka i w Tatrach Słowackich.

Zajęcia teoretyczne części I mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w "małej sali TV" schroniska „Murowaniec” lub w obiekcie COS PZA „Betlejemka”. Zajęcia teoretyczne części II nie muszą mieć charakteru wykładów wygłaszanych w sali, lecz mogą być realizowane w inny sposób, np. w terenie, w trakcie przerw pomiędzy ćwiczeniami praktycznymi, podczas biwaku...

Dolina Gąsienicowa

UWAGA: Wszystkie terminy części I Letnich Kursów Taternickich są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej  (ew. w COS PZA "Betlejemka" w przypadku nadprogramowej liczby uczestników).

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługiPROGRAM 

 

Warto zabrać: buty wspinaczkowe, (pół)buty trekkingowe (przydają się podczas podejść i zejśc), plecak ok. 35-40l.), cieplejsza bluza/spodnie, coś na chłodniejsze i deszczowe dni... Ponad to śpiwór, karimat, podstawowy sprzęt kempingowy... (to w oparciu o Betlejemkę i jako niezbędnik w części II kursu)

 

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności wspinaczkowej w Tatrach. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

 

Osoby niepełnoletnie, między 16 a 18 rokiem życia, mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

 

Zapewniamy - pakiet ubezpieczeniowy (NNW) i KL na czas trwania kursu, kompletny sprzęt wspinaczkowy, materiały szkoleniowe... i oczywiście opiekę licencjonowanych instruktorów. 

 

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z rezerwacją miejsc w schronisku "Murowaniec" i na taborisku taternickim "Szałasiska" w rejonie Morskiego Oka. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

 

Osoby, które ukończą Letni Kurs Taternicki w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Zimowego Kursu Taternickiego.

 

Z Niżnich Rysów na Ganeki Galerię Gankową

  

 

 

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

 

Kurs rozpoczynamy w poniedziałek rano o g. 9.00. Najlepiej jednak byłoby spotkać się jeszcze w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę (przydział sprzętu, omówienie programu szkolenia, etc...) w schronisku „Murowaniec” (bądź w COS PZA „Betlejemka”) na Hali Gąsienicowej.

 

JSchronisko górskie PTTK "Murowaniec"ak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.
Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem albo przez Boczań bądź przez Jaworzynkę lub wjeżdżamy kolejką na Kasprowy Wierch i schodzimy do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (np. mgła) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu.  

 

Program letniego szkolenia taternickiego, część I

 

Zapraszam!

Krzysztof Treter

 

 

Cena kursu (1470 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

 

Możliwość szkolenia indywidualnego. Koszt: 2500 PLN

 
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t