Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-24

Zapraszamy na:

Intro do Zimowej Turystyki Wysokogórskiej

Miejsce
Tatry
Koszt imprezy:
510.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

"...czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem..." - Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Ten absolutnie podstawowy kurs zimowej turystyki wysokogórskiej trwa 2 dni i jest adresowany do tych z Was, którzy nigdy wcześniej nie chodzili w rakach, nie trzymali w ręku czekana, nie wiązali się liną do uprzęży... Jeżeli marzą Wam się Tatry zimą a gdzieś na horyzoncie majaczą góry wysokie to jest to dobry początek. Nigdy wcześniej nie chodziłeś po górach w warunkach zimowych? - nie szkodzi. Nie wiązałeś się nigdy liną do uprzęży węzłem (kto wie?) ważniejszym od małżeńskiego (bo ratuje życie)? - nie ważne. Nauczysz się! Nauczycz się chodzić w rakach, używać czekanu, wiązać kluczowe węzły, ratować się po upadkach. Dowiesz się dlaczego tak ważnym jest posiadanie z sobą ABC lawinowego, dowiesz się skąd wieje wiatr i co może przynieść, dowiesz się jak znaleźć drogę do domu, kiedy się zgubisz...

Po tym kursie śmiało możesz przystąpić do kursu zimowej turystyki wysokogórskiej. Nazwa prawie taka sama ale o wiele lepiej będziesz się czuł podczas trwania tego kursu bo uprząż, raki, czekan, lina przestały być rzeczą tajemną.  

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu i taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 4 do 6 osób! 

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IA/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Zajęcia praktyczne odbywają się w rejonie Hali Gąsienicowej.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów/prezentacji, które odbywają się w każdy wieczór poniedziałkowy w schronisku „Murowaniec”.   

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma on raczej na celu uświadomienie z jakimi niebezpieczeństwami musimy się liczyć w górach o charakterze wysokogórskim i lodowcowym.

UWAGA: Wszystkie terminy kursów Turystyki Wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Murowaniec".

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie, równoznaczne z rejestracją na stronie i wpłatą zaliczki, musimy otrzymać na dwa tygodnie przed dniem rozpoczęcia szkolenia.

Musisz mieć solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Zapewniamy kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny... etc.), e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów PZA...

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.  

Osoby, które ukończą kurs Intro do Zimowej Turystyki Wysokogórskiej w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Kursu Zimowej Turystyki Wysokogórskiej. 

 

Schronisko górskie PTTK "Murowaniec"Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 9.00 w schronisku „Murowaniec na Hali Gąsienicowej. W schronisku można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć po uzgodnieniu tego terminu z recepcją (tel. 18 201 26 33).

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku znacznego zagrożenia lawinowego 3! najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca”.      

Zobacz program Intro do Zimowej Turystyki Wysokogórskiej

UWAGA: Realizacja programu szkolenia współzależy od warunków panujących w górach!

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Cena kursu (510 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1100 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t