Zapraszamy do udziału w Kursie Zimowej Wspinaczki Wielkościanowej w sezonie zimowym 2019.
Ten kurs nie posiada zdeklarowanych terminów. Sami wybieramy sobie termin, ścianę, rejon...w Tatrach, Alpach. To zależy od nas...
Koszt szkolenia jest uzależniony od dostępności rejonu, charakteru drogi...

Warunkiem przystąpienia do tego typu szkolenia jest zaliczenie Podstawowego Kursu Wspinaczki Skalnej, Letniego Kursu Taternickiego bądź udokumentowanego letniego doświadczenia taternickiego oraz Zimowego Szkolenia Taternickiego lub doświadczenia we wspinaczce zimą w Tatrach. Przydatną może okazać się również umiejętność techniki hakowej. W przypadku ścian alpejskich wymagamy doświadczenia zimowego i znajomości technik autoratowniczych.
Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy i przewodnicy wysokogórscy.


Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora/przewodnika wysokogórskiego to 3 osoby!

Co warto zabrać i co musimy mieć wiemy z naszych dotychczasowych szkoleń.
Ze swej strony zapewniamy doświadczenie i sprzęt wysokogórski.



Wybór drogi może się okazać jedną z bardziej istotnych rzeczy. Przed podjęciem decyzji o wspinaczce w wielkiej, nieznanej ścianie powinniśmy mieć za sobą podobnie długie drogi, ale znane.
Ustalmy własny standard oparty o doświadczenia zdobyte w czasie pokonywania różnorodnych pod względem charakteru i trudności dróg. Ważne jest, aby nie przekraczać granic własnych możliwości fizycznych i psychicznych.
Na dobry osąd i doświadczenie trzeba zapracować. Faktem jest, że wielkie ściany wymagają rozwagi, która przejawia się w kompleksowym podejściu do problemu. Równie ważny jest poziom nastawienia.
Wspinaczka wielkościanowa jest przedsięwzięciem wymagającym znajomości specjalistycznych technik, a nade wszystko odpowiedniego stanu umysłu.
Wydaje się, że na poziomie mentalnym najważniejszych jest kilka cech, które decydują o powodzeniu wspinaczki w wielkich ścianach:
• koncentracja i świadomość, czyli posiadanie swoistego ciągu psychologicznego połączonego z rozwagą i wyczuleniem na sprzęt, skałę, pogodę, partnera
• zaangażowanie – wola i zapał w pokonywaniu trudności są jego wykładnikami
• komunikacja: polepsza sprawność i efektywność zespołu.

Miejsce spotkania aranżujemy w zależności od wyboru drogi i rejonu działania.

Zapraszam!
Krzysztof Treter

UWAGA: szkolenie dotyczy dróg wspinaczkowych, nie przewodnickich!
Koszt szkolenia nie obejmuje noclegów i wyżywienia! |
Możliwość szkolenia indywidualnego! |