Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-09-28

Zapraszamy na:

Kurs wspinaczki w lodzie na drogach wielowyciągowych. Rjukan, Norwegia.

Miejsce
Rjukan, Norwegia
Koszt imprezy:
1410.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

"Wspinaczka i kontemplacja - nigdy jedno bez drugiego". Gaston Rebuffat

Wyobraź sobie miejsce z ponad 150 lodospadami, z których zdecydowana większość jest łatwo osiągalna i stabilny klimat, który gwarantuje długie okresy mroźnej pogody. W dodatku, wspaniałe miejsce do uprawiania narciarstwa. To wszystko znajdziesz w Rjukan, w centralnej części południa Norwegii, zaledwie 3 godziny jazdy samochodem z Oslo i z dogodnym dostępem z każdego kierunku.

Ten typ kursu jest poszerzonym podstawowym kursem wspinaczki w lodzie i trwa 6 dni. Przygotowuje do samodzielnych wspinaczek w lodowych kaskadach gór o charakterze wysokogórskim. Wspinaczka na kilkuwyciągowych lodospadach pozwoli Ci podnieść poziom technicznych umiejętności i wzbogacić dotychczasowe doświadczenia zimowe.

Nie wymagamy abyś był super gigantem w lodzie. Wystarczy zapał i dobry poziom sprawności fizycznej.

Wymagamy jednak abyś miał ukończony, co najmniej, podstawowy kurs wspinaczki skalnej i doświadczenie w letniej wspinaczce na drogach wielowyciągowych. Doświadczenie we wspinaczce zimowej - lodowej/mikstowej wyniesione np. z rejonu Hali Gąsienicowej, a najlepiej z Białej Wody, to Twoja korzyść! 

Po ukończeniu Kurs wspinaczki w lodzie na drogach wielowyciągowych, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności technicznych do podejmowania samodzielnych wspinaczek zimą w lodowych wielowyciągowych kaskadach gór o charakterze wysokogórskim...

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu oraz przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006

Patryk Dudek; instr.wspinaczki sportowej; lic. nr 1491/PAS/2009Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006 

 Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 4 osoby!

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM

Program szkolenia realizowany jest w dolinie Rjukan w południowej części Norwegii.

Dolina ma przebieg wschodnio-zachodni, co oznacza, że prawie całą zimę do doliny nie zagląda słońce

Dolina ma przebieg wschodnio-zachodni, co oznacza, że podczas zimy na większość lodospadów pada niewiele, lub wcale, słońca. "Dzień Słońca" obchodzi się w Rjukan dopiero wtedy, kiedy jego promienie rozświetlą centrum miasteczka czyli... późnym marcem lub w kwietniu.

Ale, ale... Teraz centrum Rjukan będzie oświetlone o każdej porze roku. Rozpoczęły się właśnie zapowiadane kilka miesięcy wcześniej testy nowego rozwiązania. Nad miasteczkiem zainstalowano trzy gigantyczne lustra sterowane przez komputer. Lustra automatycznie przesuwają się, ustawiają się w odpowiedniej pozycji, śledzą ruchy słońca i odbijają promienie. Zasilane są bateriami słonecznymi. Dzięki temu mieszkańcy miasta położonego w dole głębokiej doliny mogą wreszcie pierwszy raz cieszyć się słońcem w okresie jesienno-zimowym. Mamy tylko nadzieję, że lody nie spłyną a my wrócimy z Norwegii opaleni!;)

Przeciętna temperatura dla Rjukan w okresie zimy wygląda tak:

Listopad

-2,00 C

Grudzień

-5,50 C

Styczeń

-7,50 C

Luty

-6,50 C 

Marzec

-2,00 C

Z tym brakiem słońca to tak nie do końca, bo z północnej strony...

...zawsze możemy się przenieść na stronę południową, do słońca......i wspinać się niemal cały dzień 

 

 

 

 

 

 

 

 

W środku tygodnia środa/czwartek robimy sobie przerwę od wspinania i wybieramy się na skitury na Gausta... z możliwością wspinania;)

Gausta 

Ale dla tych, którzy chcą się naprawdę zrelasować i wypocząć polecamy Rjukanbadet Swimming Centre http://www.rjukanbadet.no/.

Warto zabrać z sobą jakieś wiktuały (hytteby jest wyposażony w kuchnię, więc wszystko jest do gotowania) i dalej... plastikowe/skórzane buty wspinaczkowe, plecak (40, 45l.), kurtka/spodnie (np. Gore-tex), kurtka/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)… i narty skiturowe.

Grunt to dobra zabawa

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie  o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Uwaga! Ponieważ działamy na terytorium Królestwa Norwegii, państwa będącego członkiem UE, prosimy uczestników o zaopatrzenie się w Europejską Kartę Zdrowia dostępną w każdym oddziale NFZ oraz właściwe dla tego typu aktywności górskiej ubezpieczenie! np. vojager w PZU (na dany okres) lub całoroczny OEAV (Oesterreichischer Alpenverein).

Osoby niepełnoletnie (minimum 16 lat) mogą uczestniczyć w szkoleniu po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

Zapewniamy sprzęt do wspinaczki w lodzie tj. uprząż, kask, raki, czekany, śruby do lodu...etc.), e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów wysokogórskich...

wpłata całej sumy winna nastąpić najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy. Jest to spowodowane rezerwacją miejsc w samolocie, w A-busie na trasie Oslo-Rjukan-Oslo, rezerwacją noclegów w hytteby i wykupem ubezpieczenia. W przypadku rezygnacji z kursu w ciągu tego czasu, nie zwracamy ww. poniesionych kosztów. 

W lodowych kaskadach Rjukan

Spotykamy się na lotnisku w Pyrzowicach (Katowice-Pyrzowice Port Lotniczy), co najmniej na 2 godziny przed odlotem. 

Jak dojechać do Pyrzowic? Możemy wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości... 

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

 Zobacz program...

Cena kursu (1410 PLN) obejmuje:  

  • sprzęt  
  • opieka i realizacja programu szkoleniowego
  • opłata bagażu rejestrowanego (z wyłączeniem nart)

Cena kursu (11410 PLN) nie obejmuje:

  • transport do/z lotniska w Katowicach Pyrzowicach  
  • przelotu samolotem Katowice -Oslo-Katowice
  • przejazd coachem Oslo-Rjukan-Oslo 
  • zakwaterowanie w Rjukan (hytteby)
  • wyżywienia w miejscu pobytu
  • ubezpieczenia na czas trwania szkolenia 
Wstecz


  AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t