Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-20

Zapraszamy na:

Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej

Miejsce
Hala Gąsienicowa/Tatry Polskie
Koszt imprezy:
850.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym." - Walter Bonatti

Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.

Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej trwa cztery dni. Proszę o rozważne podejście do programu szkolenia. Dla niektórych z Was 2. dniowy kurs Intro, może okazać się niezwykle pomocnym. Jeżeli sądzicie, że program szkolenia jest odpowiedni do Waszych umiejętności, my dołożymy wszelkich starań żeby spełnić Wasze oczekiwania.

Hala Gąsienicowa to poligon naszego szkolenia... ale Tatry zimą to wyzwanie nawet dla wytrawnego turysty wysokogórskiego

Po ukończeniu zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do poruszania się zimą w górach.

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu i taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy

 

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IA/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006 Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to od 4 do 6 osób! 

Zajęcia praktyczne odbywają się w zachodniej i wschodniej części Doliny Gąsienicowej.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w "małej sali" schroniska „Murowaniec”.  

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma on raczej na celu uświadomienie z jakimi niebezpieczeństwami musimy się liczyć w górach o charakterze wysokogórskim i lodowcowym.

UWAGA: Wszystkie terminy kursów Turystyki Wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej.

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie, równoznaczne z rejestracją na stronie i wpłatą zaliczki, musimy otrzymać na dwa tygodnie przed dniem rozpoczęcia szkolenia.

Musisz mieć solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, mapa & kompas, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

 

Zapewniamy kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny, śruby do lodu... etc.), e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów PZA...  

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Osoby, które ukończą Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Kursu Zaawansowanej Zimowej Turystyki Wysokogórskiej. 

 

Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 9.00 w schronisku „Murowaniec” na Hali Schronisko Górskie PTTK "Murowaniec"Gąsienicowej). W schronisku "Murowaniec" można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć po uzgodnieniu tego terminu z recepcją schroniska (tel. 18 201 26 33).

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca”.   

Zobacz program Zimowego Kursu Turystyki Wysokogórskiej

UWAGA: Realizacja programu szkolenia współzależy od warunków panujących w górach!

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Cena kursu (850 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1600 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t