Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-16

Zapraszamy na:

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Miejsce
Hala Gąsienicowa/Tatry Polskie
Koszt imprezy:
770.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym." - Walter Bonatti

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej to kurs już z akcentami wspinaczkowymi. Trwa trzy dni i przygotowuje do poruszania się zimą w rejonach górskich posiadających charakter wysokogórski, w nietrudnym terenie wspinaczkowym.

Jeżeli ukończyłeś kurs zimowej turystyki wysokogórskiej i sądzisz, że dasz sobie radę z węzłami ( w tym zaciskowymi), potrafisz poprawnie związać się liną do uprzęży, wiesz co wchodzi w skład sprzętu osobistego i potrafisz właściwie obsadzić go na uprzęży, poprawnie używasz przyrządu asekuracyjno-zjazdowego w zakresie asekuracji, zjazdu, hamowania i blokowania liny, właściwie zwijasz i przenosisz linę... a przede wszystkim, chodziłeś już w rakach i wiesz do czego służy czekan..., to ten kurs jest dla Ciebie.

UWAGA: Proszę o właściwe podejście do tego szkolenia, ponieważ w programie przewidziany jest biwak i poważniejsza tura wysokogórska z elementami wspinaczkowymi.
Stąd, z Tatr, zaczyna się nasza wędrówka w góry wysokie. Nie próbujmy tego zmieniać, by to, co miało nas cieszyć nie przerodziło się w dramat.

Po ukończeniu kursu tego szkolenia, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do poruszania się zimą w górach w nietrudnym terenie wspinaczkowym.

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS). 

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy 

 

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IT/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006  

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 4 osoby!

Zajęcia praktyczne odbywają się w zachodniej i wschodniej części Doliny Gąsienicowej.

Po wcześniejszym uzgodnieniu rejonem działań może stać się rejon Morskiego Oka lub jedna z dolin w Tatrach Słowackich.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w "małej sali" schroniska „Murowaniec”.  

PROGRAM

UWAGA: Wszystkie terminy Zaawansowanego kursu zimowej turystyki wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK  "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej.

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie, równoznaczne z rejestracją na stronie i wpłatą zaliczki, musimy otrzymać na dwa tygodnie przed dniem rozpoczęcia szkolenia.

 

Warto wyposażyć się w  solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, mapa & kompas (w przypadku ich braku dostajecie od nas), krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

W programie mamy biwak a więc należy zabrać z sobą śpiwór, karimat i podstawowy sprzęt kempingowy tj. kubek, menażkę, łyżkę, nóż, widelec...

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Zapewniamy kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny, śruby do lodu... etc.), sprzęt biwakowy, e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów PZA.

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 9.00 w schronisku „Murowaniec” na Hali Schroniska górskie PTTK "Murowaniec"Gąsienicowej. W schronisku "Murowaniec" można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć po uzgodnieniu tego terminu z recepcją schroniska (tel. 18 201 26 33).

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z czPsią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca”.

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter 

 

Cena kursu (770 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1800 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t