Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz


Dodano dnia:
2011-02-07

Kilka słów o nas
i o tym, co robimy

o nas

Agencja Trekking Sport powstała w 1996r. Założycielem jej jest Krzysztof Treter, doświadczony szkoleniowiec i alpinista. Jako instruktor wysokogórski prowadził działalność szkoleniową w ośrodkach wspinaczkowych Anglii i Walii. Wspinał się w górach Szkocji, w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Karakorum i Himalajach. Jest autorem podręcznika „Wspinaczka skalna” (Wydawnictwo Pascal).

 

Trzeba szukać nowych dróg, nowych wyzwań, ale to nie cel jest najważniejszy. Droga przed nami, oto co jest ważne... Krzysztof TreterCo to jest właściwie Trekking?

Słowo „trek” pochodzi z języka afrikaans, języka Burów z Republiki Południowej Afryki. Burowie, potomkowie chłopów holenderskich, w związku z ekspansją osadników angielskich w XIX w., zmuszeni byli emigrować na północ, przez bezdroża południowej Afryki. Długa i trudna podróż (great trek) łączyła w sobie wędrówkę i pracę.

 

Słowu trekking nadaje się dziś wiele znaczeń. Powszechnie, słowo to oznacza ducha przygody i poszukiwanie nowych horyzontów. To sposób aby poznać ewolucję człowieka, wędrując tymi samymi szlakami, które przemierzali pielgrzymi sprzed 100 czy 1000 lat. Trekking to również sposób na poznanie środowiska naturalnego.

 

Agencja Trekking Sport organizuje trekkingi i wyprawy w nieznane i niezwykłe rejony świata – blisko i daleko. Podróżujemy w małych grupach używając różnych środków transportu w zależności od trasy podróży. Możemy obozować jak i pozostawać w hotelach, ale zawsze na tyle na ile pozwala sytuacja próbujemy znaleźć maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Ludzie, którzy z nami podróżują mogą być różnych narodowości, mogą być doświadczonymi podróżnikami lub zupełnymi nowicjuszami.

 

Skupiamy się przede wszystkim jednak na działalności szkoleniowej, na każdym poziomie - w skałkach, Tatrach, w Alpach – ponieważ wiedza i umiejętności stanowią podstawę sukcesu i bezpieczeństwa w każdych górach.

 

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych. Nie musisz być supermanem aby zdobyć najwyższy szczyt Europy, himalajskiego olbrzyma czy przedrzeć się przez amazońską dżunglę. Natomiast pewne przygotowanie sprawnościowe i odrobina wiedzy o danym rejonie może nam tylko pomóc.

 

Wszyscy Ci, którzy będą się wami opiekować to doświadczeni licencjonowani instruktorzy i przewodnicy wysokogórscy.

 

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, wyprawy trekkingowe i wysokogórskie to wyjątkowa kombinacja psychicznych i fizycznych wyzwań rodząca całkiem nowe doświadczenie. Kiedy spróbujesz raz, być może nigdy już nie przestaniesz. Nic bardziej nie koi zmysłów, aniżeli zachwyt i ulga z osiągnięcia wymagającego celu. Bez względu na to, na jakim poziomie się wspinasz, jak wysokie szczyty zdobywasz - od nowicjusza, po zawodowca - uczucie pozostaje to samo. Trzeba szukać nowych dróg, nowych wyzwań, ale to nie cel jest najważniejszy. Droga przed nami, oto co jest ważne... 

 

Do zobaczenia!

Krzysztof Treter

 
Wstecz  AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t